Grillikota

 

NPS on vuokrannut Naantalin kaupungilta Mustaluodon länsipään pitkäaikaisella vuokrasopimuksella. Sopimus mahdollistaa Mustaluodon monipuolisemman käytön. Vuokrauksen yhteydessä seura lunasti omakseen lännen puoleisen laiturin. Vuokratulle alueelle on nyt valmistunut uusi grillikota.Talkootunteja on kertynyt melkoinen määrä, ei vähiten saari-isännille.

Lauantaina testattiin kodan ja grillin toimivuustalkooporukalla. Lauluillassa 15.6. testataan paikka isommalla joukolla.

 

 

 

 

Kota on seuran jäsenten käytössä ja sen avain löytyy vanhan saunan eteisestä. Kodalle on tehty myös liikkumista helpottava ’silta’.

silta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Idän puolen laituri on luonnollisesti seuran jäsenten käytössä samoin kuin sen tuntumassa oleva puucee, jonka huollosta seuramme edelleen huolehtii. Jatkossa pyritään vanha sauna korvaamaan uudella ja saamaan puucee myös vuokratulle  alueelle.

 

Sorry, the comment form is closed at this time.

   
© 2011 Naantalin Purjehdusseura ry webmaster (ÄT) nps.fi Suffusion theme by Sayontan Sinha